Cvjetni pozdravEU
Cvjetni pozdrav Europskoj uniji

Cvjetni pozdrav Europskoj uniji  naziv je izložbe 50 samostojećih plakata visokih dva metra s fotografijama najljepših školskih vrtova u Hrvatskoj. Izložba je svečano otvorena 11. lipnja točno u podne u zgradi Hrvatske radiotelevizije, a zatim je u studiju Bajsić uslijedio Glazbeni pozdrav Europskoj uniji u izvođenju Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije, solistice Renate Sabljak i finalistica glazbenog natjecanja Do posljednjeg zbora, popularnih Singrlica.  Tom izložbom Hrvatska radiotelevizija želi na primjeru školskih vrtova predstaviti Europi djelić ljepote, tradicije i prepoznatljiv identitet s kojim Hrvatska ulazi u Europsku uniju. Učenice iz  PŠ Vrsine – sestre Barbara i Bernarda Jakus  su nastupile na otvorenju izložbe s pjesmom Divojka je ruže brala, a kao suvenir svoga kraja predstavili su datale koje se tradicionalno izrađuju  u priobalnom dijelu općine Marina. Nositelji projekta su HRT - Obrazovni i dječji program Hrvatskog radija, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, a pokrovitelj je Ministarstvo poljoprivrede. Vrt područne škole Vrsine proglašen je za najljepši školski vrt 2009. g.  u kategoriji područnih škola.

Barbara i Bernarda Jakus pjevaju na otvaranju izložbe

U društvu s članovima komisije za izbor najljepših vrtova

S ministrom  gosp. Željkom Jovanovićem

Pisac Mladen Kušec