« Svibanj 2024 »

Ukupno: 207057
Proslava Dana škole
Autor: Administrator , 2. 6. 2023.

Bogati program proslave Dana škole započeo je tradicionalnom utakmicom između nastavnika i učenika osmih razreda u kojoj su se uspješniji pokazali učenici. Mladost i želja naših učenika nadigrali su iskustvo nastavnika.  Čast nastavnika spasio je  profesor Bukurov spektakularnim drugim pogotkom kakvog se ne bi postidio ni Messi. Gledalište je bilo puno,  navijalo se strastveno za obje strane, ali ipak su učenici i u tom dijelu odnijeli pobjedu. (VIDEO)

Nakon utakmice, učenici i nastavnici su dobrovoljno otišli na svetu misu.

Priredba je započela s emotivnim uvodnim pozdravom ravnatelja škole, koji je istaknuo važnost ovakvih događaja u kojima se mogu izraziti i slaviti različiti talenti učenika. Program su otvorili učenici 1. i 3. razreda PŠ Vinišće koji su poslali školi svoju slatku i dirljivu čestitku. Učenici prvog i trećeg razreda su zatim izveli čaroban igrokaz "Dva leptira i cvijet", oduševljavajući publiku svojom izražajnošću i scenskom prisutnošću. Nakon toga, učenici drugog razreda su zaplesali Maestral, izvodeći prekrasan plesni pokret koji je oživio prostor. Njihova sinkronizacija i energija bili su nevjerojatni, ostavljajući publiku bez daha. Učenici prvog razreda pripremili su nevjerojatnu izvedbu Meksičkog plesa koji nas je  oduševio svojom energijom, ritmom i bojama. Školski zbor je izveo dvije prekrasne talijanske pjesme Santa Lucia i O Sole mio koje su nas opile melodijom i zanosom čarobnog Mediterana. Nakon toga, učenici trećeg razreda su nas očarali dramsko-scenskim nastupom "Svakodnevna besida". Donijeli su dah Dalmacije, vedrine i veselja na scenu. Zavičaj je nepresušno vrelo pjesničke inspiracije. Učenica osmog razreda Klara Franić iz PŠ Blizna izrecitirala je svoje dvije pjesme: Maleno misto srca svoga i Dobrota sunca koje je učenica sama i napisala. Učenica Gita Nevešćanin pokazala je iznimno sviračko umijeće na gitari  izvodeći Ruski ples. Čuvena slavenska duša bila je u malim dječjim prstima. Poseban trenutak na priredbi bio je nastup učenica petog i sedmog razreda koje su recitirale pjesmu "Molitva za školu". Njihove riječi su dirnule srca publike i podsjetile nas na važnost obrazovanja i podrške koju pružamo jedni drugima. Priredba je završila s izvedbom zbora, koji je svojim izvanrednim glasovima izveo pjesmu "Neka cijeli ovaj svijet " pružajući nam svima nadu i vjeru u bolje sutra.

Nakon priredbe nastavnici su se družili na ručku u školi razvijajući zajedništvo i timski duh. U obilju smijeha i pozitivne energije završen je ovaj svečani dan.

Tekst: Pjer Šošić